Site Hakkında
  • Üyelik
Pazar, 17 Aralık 2017 12:24

Site Hakkında Öne Çıkarılmış

Yazan
Ögeyi Oylayın
(4 oy)

Turkish Greek Relations Forum akademik bilimsel kaygılarla hazırlanmış, herhangi bir kâr amacı gütmeyen bir sitedir.

 

Amacımız Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkiler hakkında bilimsel bilgi, veri ve analizleri konu ile ilgilenenlerle paylaşmaktır. Sitemizde iki ülke arasındaki temel uyuşmazlık konularına ilişkin olarak tarafların tutum ve resmi tezleri, bu tezlere dayanak oluşturan her türlü bilimsel belge ve haritalar; bu konularda yazılmış bilimsel makale ve araştırmalar elden geldiğince kullanıcının yararlanması için sunulmaya çalışılacaktır. Bu nedenle konuya ilişkin derli toplu ve zengin bir literatüre sahip bir site oluşturmak hedeflenmiştir. 

Siteye üye olan lisans/lisansüstü öğrencilerimiz ile derslerde tavsiye etmiş olduğumuz bilimsel makaleler ve hazırlayacağımız kaynakça paylaşıma sunulmaya çalışılacaktır. Bu paylaşım hem konu ile ilgili literatürün sürekli güncel tutulması hem de akademik çevrime girmesi bakımından gereklidir diye düşünüyoruz. Akademik dünyada konu ile ilgili yapılan yayınlar ne yazık ki bilimsel dergilerin dar okuyucu çevresi ile sınırlı kalmakta, çoğu kez bu kaynaklara doğrudan erişim sağlanamamaktadır. Eğer telif haklarının ihlalini oluşturmayacak düzenlemeler sağlanabilir ise konuya ilişkin literatür salt bibliografik bilgilerin aktarılması ile değil aynı zamanda bu metinlere tam metin erişim sağlanarak ilgilenenlerin hizmetine sunulabilecektir.

Sitemiz halihazırda sadece Türkçe yayınlanmaktadır. Eğer uygun koşullar yaratılabilir ise ileride Yunanca ve İngilizce olarak da yayınlanması düşünülmektedir.

Sitede yer alan görüşler herhangi bir resmi kuruma mal edilemez, bütünüyle yazarın görüşlerini yansıtmaktadır. Site yazarın SAEMK tarafından yayınlanan aşağıdaki kitabına dayanarak hazırlanmıştır.

Fuat Aksu, Türk-Yunan İlişkileriİlişkilerin Yönelimini Etkileyen Faktörler Üzerine Bir İnceleme, Ankara: SAEMK Yayınları, 2001.

Sitede yer alan bilgiler ancak akademik atıf kurallarına uygun olarak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Sitemizde yayınlamakta olduğumuz fakat tarafımızdan üretilmemiş her türlü görsel ve yazılı materyal eğitsel amaçlı kullanılmaktadır. Buna rağmen bu tür materyaller üzerinde hak sahipliği iddiasında olanların telif haklarının ihlal edildiğini düşündükleri durumlarda site yönetimini haberdar etmeleri ile beraber söz konusu materyaller yayından kaldırılacaktır. 

Sitemiz hakkında görüş ve eleştirilerinizi bizimle paylaşırsanız daha işlevsel bir siteye elbirliği ile sahip olabiliriz.


Şimdiden teşekkürlerimizle...

Okunma 161174 kez Son Düzenlenme Pazartesi, 27 Ağustos 2018 17:28
Bu kategorideki diğerleri: « Hakkımızda
Yorum yapmak için oturum açın

Kitap-İçindekiler

Üye Giriş

üyelik